Tuesday, April 15, 2014

%d bloggers like this:


Izcelsme: Dienvidamerika Brazīlija, Paragvaja. Interesanta ir ananāsa angliskā vārda izcelsme. Agrāk vārdu pineaple lietoja apzīmējot skuju koku čiekurus, kam vēlāk piemērots apzīmējums pine connes ., bet agrāko vārdu savukārt izmantoja Amerikas atklājēji ananasa apzīmēšanai. Latviski lietotais vārds ananas nācis no vietējo indiāņu rouses valodas un tulkojumā nozīmē ideāls auglis.
Klimats. Jauno augu nevajadzētu uzreiz turēt pilnā saulē, bet pieradināt pakāpeniski. Visu cauru gadu ananāsam patiks siltums. Apkures sezonas laikā, ja telpā ir pazemināts gaisa mitrums, jācenšas to paaugstināt, mitrinot gaisu. Ananāsam nepieciešama ap 12 stundu gara diena, ko gada tumšajā pusē var panākt ar mākslīgo apgaismojumu (ja pie sava jaunā telpauga labsajūtas ķersieties ar pilnu krūti un pa nopietnam ). Ja vasarā ananas stāv dārzā, mainot vidi (istaba dārzs un otrādi), pieradiniet augu pie gaismas apstākļu maiņas.
Laistīšana: rouses No dažu audzētāju pieredzes tiek ieteikts liet ūdeni tieši rozetē, kā tas patīk daudziem bromēliju rouses dzimtas augiem, rouses bet varbūt labāk neriskēt, jo tas var novest pie puves. Zemi salaistiet kārtīgi, bet neļaujiet ūdenim uzkrāties traukā. Ananāsam patīk viegli skābs ūdens, ko var panākt, pievienojot etiķi vai citronskābi.
Mēslošana: Ananāsam rouses nepieciešamākie mikroelementi rouses ir slāpeklis un kālijs. Lai augs būtu spēcīgs, reizi pa reizei palutiniet to ar vāju, atšķaidītu mēslojumu. Otrs variants rouses ar ļoti atšķaidītu mēslojumu piebarot katrā laistīšanas reizē.
Pārstādīšana, pavairošana: Ananāsa stādu var gan nopirkt telpaugu bāzēs, gan mēģināt rouses izaudzināt pašiem, iespraužot ceru zemē. Tīmekļa meklētājā viegli atrodama informācija daudzu ziņkārīgo mēģinājumiem apsakņot ananāsa cerus, no kuriem var secināt vienu veiksmes jautājums. Ne vienmēr izdosies, bet mēģināt ir vērts. Pašu audzēti ananasi var sākt ražot pēc gadiem trim, bet veikalā pērkamie mazie stādiņi ir jau ar mazu ananasiņu galā. Pavairošanai izvēlētajam auglim jābūt gandrīz gatavam (ne pārgatavam, – tāds ātrāk sāks pūt) ar veselīgi zaļu, ne apkaltušu vai apvītušu ceru.
Ceru iesaka spēcīgi griežot izdabūt no augļa, tādējādi tas būs tīrs no augļa daļām un būs mazāka iespējamība, ka sapūs. Ja kronītis iznācis ārā gana tīrs, tam apakšā varēsiet redzēt sīkus brūnus sakņu aizmetnīšus. Apakšējās lapas noņemiet, lai pasargātu no puves. Citi stāda uzreiz zemē, citi iesaka pāris dienas atstāt apžūt un tad ļaut jaunajām saknēm dažas nedēļas paaugties tīra ūdens glāzē.
Piezīmes: Ja jūsu ananas uzziedējis, nav nepieciešams to speciāli apputeksnēt, lai pavairotu, to labāk veikt, kā minēts augstāk. Ananas gan telpās audzēts zied reti. Ziedēšanu mēdz stimulēt rouses ar kalcija karbīdu, acetilēna vai etilēna gāzēm, ko pielieto lielās kompānijas, bet ne individuāli augu mīļotāji. Ja lapas augam izaugušas pārāk garas, tās var apgriezt un pat veidot formu, lai augs izskatītos dabīgāks.
Literatūras saraksts (noderēs angļu valodā lasošanjiem): http://pineapple.myindoorgreenspot.com/inpine.htm http://www.ehow.com/how_4870010_grow-indoor-pineapple-tropical-plant.html ( http://www.rickswoodshopcreations.com/pineapple/pineapple.htm ) http://www.bayeradvanced.com/articles/how-to-grow-a-pineapple-indoors https://en.wikipedia.org/wiki/Pineapple
Atstāj atbildi Cancel reply
Doņi, diegveida →
Meklēt rouses Pēdējie ieraksti puansetija Eiforbija Mirdzošā eiforbija Alokāzija Hipeastrs rouses telpaugi 2 dārza puķes (telpās), balkona rouses puķes kaktusi palmas rouses Sukulenti telpaugi ar dekoratīvām lapām telpaugi ar skaistiem ziediem Telpaugu bāzes viss par telpaugiem Arhīvi Novembris 2013 Oktobris 2013 Septembris 2013 Augusts 2013 Jūlijs 2013 Jūnijs 2013 Maijs 2013 Aprīlis 2013 Marts 2013 Februāris 2013 Meta Reģistrēties Ielogoties Ierakstu RSS Komentāru RSS WordPress.com
%d bloggers like this:

No comments:

Post a Comment